Compare Horse Treats

Since pricing seems to be always an issue, we thought we might post a comparison to show you, our consumer, on how we stand up against the competition! Even though our cookies might seem more expensive but when compared to 'cost per treat', we are actually an "VALUE ADDED TREAT" - AND YOU ACTUALLY SAVE MONEY BY USING OUR TREATS.
The reasons are simple:
  • more treats, per pound w/ our treats
  • sized right for training, no waste!
  • no crumbling, due to our extensive baking process
  • you'll never throw our treats out due to spoilage
  • our treats are baked to perfection :)
There's so much more to tell and explain...please click click to our comparision link and see for yourself!